KHIND GAS STOVE-GC7125
KHI-GC7125
New
Khind Gas Stove
More details
Previous
ZENNE GAS STOVE-KGS401AS
ZENNE GAS STOVE-KGS401AS
Next
KHIND GAS STOVE-GC7125
KHIND GAS STOVE-GC7125
RM168.00
RM218.00
More info
Features
- Rust-free stainless-steel body
- Automatic Piezo Ignition
- With Enamel Trivet Stand
- 125mm x 125mm Cyclone Brass Burner
Specifications
Model: GC7125
Gas type: LPG
Ignition Mode: Piezo
Gas Pressure: 3000Pa/30mBar
Total Heat Input: 9.0kW
Gas Power Consumption: Left 4.5kW; Right 4.5kW
Gross Weight: 5.5kg
Net Weight: 5.0kg
Product Dimension: 710 x 370 x 85mm
Box Dimension: 720 x 390 x 105mm